نوتلا را  کودکان دوست دارند و  برای اولین بار در  سال ۱۹۴۶ ساخته شده است.آن  چنان محبوبیت دارد که در  بسیاری از رستوران ها بعنوان دسر در کنار غذا گذاشته می شود.مردم بر این باورند که این  شیشه پر از فندق  و کمی از شکلات است که بسیار مغذی است، پدر و مادر معمولا  ان را برای صبحانه بچه ها می دهند و جزو محصولات پر فروش است.  ولی  یک صبحانه  خوبی نیست  یک صبحانه خوب، باید بدون مواد نگهدارنده باشد . نوتلا هیچ فایده ای برای بدن ندارد فقط ۱۰ درصد آن فندق است. فقط دو قاشق غذا خوری آن ۱۱ گرم چربی  و ۲۱ گرم شکر دارد و دارای ۲۰۰ کالری است.اگر یک گرم از آن را بخورید ۵۰ کالری دارد.

 مواد تشکیل دهنده  نوتلا، در شیشه  نوشته شده است، شامل:

“شکر، روغن پالم، فندق، کاکائو، شیر کم چرب،  آب پنیر (شیر)، لسیتین سویا به  امولسیفایر، وانیلین: عطر و طعم مصنوعی”

روغن پالم:


 در سال ۱۹۹۷  تایید شد که  در روغن پالم  ماده ای وجود دارد که باعث افزایش سطح کلسترول خون می شود.در سال ۱۹۹۹، در یک مقاله خطرات ناشی از روغن پالم اکسیده، که در مواد پردازش شده مانند نوتلا  وجود دارد. وقتی ، روغن پالم  اکسید می شود به  کلیه، کبد، ریه ها و قلب آسیب می رساند چون سم است.

آب پنیر:

آب پنیر درست است که جزو محصولات گاو است و هورمون و آنتی بیوتیک است.آن  را با حرارت  خشک میکنند. این فرایند بیش از ۹۰٪ از مواد معدنی موجود در آب پنیر از بین می رود و درواقع هیچ فایده ای ندارد

سویا لسیتین

سویا  لسیتین  حلال های شیمیایی  از عصاره روغن سویا بوجود می آید. پس از آن “صمغ زدایی” از آب تا زمانی که لسیتین است از روغن جدا شده است.